• baner2.png
 • baner4.png
 • baner1.png
 • baner3.png
No articles are found!
Dzisiaj27
Wczoraj164
W tym tygodniu191
W tym miesiącu3903
Razem:455382

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Alicja Boncol (ur. w połowie roku i w połowie miesiąca ponad 18 lat temu :-) w życiu kieruje się mottem: „Nikt nie jest tak bogaty, aby mógł się obyć bez uśmiechu, i nikt nie jest tak ubogi, aby go nie mógł podarować” oraz „Myśleć ze sceptycyzmem i działać z optymizmem”.

Wraz z zespołem po raz pierwszy zaprezentowała się na eliminacjach w maju 1995 r. w Warszawie na Rakowcu, otwierając sobie tym możliwość występu na prestiżowej scenie w Mrągowie. 

Jest to jedyna grupa w Polsce, w której występowały TRZY WOKALISTKI!!! (Ala Boncol, Kasia Szubartowska, Sonia Lelek - obecnie: Drzymała), a które czasem i dziś spotykają się razem na scenie. 
Nagrania z nieistniejącą już formacją "FAIR PLAY” zostały umieszczone na płytach CD pt.: "COUNTRY STOP", „TRUCKER COUNTRY”, na kasecie pt.: „Country Girls", dwie kasety z charytatywnego koncertu w Olsztynie pt.: „COUNTROWCY POWODZIANOM”. Dochód z tegoż koncertu został przeznaczony w całości dla ofiar powodzi. Posiada także nagrania „live” z koncertu w Radiu OPOLE a także nakręcone teledyski dla I programu TVP i TV Polonia.

Reprezentowała Polskę na prestiżowych imprezach zagranicznych m.in. na „VISAGINO COUNTRY” na Litwie - w sierpniu 1997 r. wystąpiła po raz pierwszy jako reprezentantka Polski na X-tym jubileuszowym Festiwalu „VISAGINO COUNTRY” na Litwie (a jak było, sami przeczytajcie - relacja uczestnika tej imprezy obok - (przeczytaj relację),, "COUNTRY PASSION" w Miramas we Francji, w Norwegii Niemczech, Czechach, Słowacji, Danii i wielu innych.

Ala Boncol preferuje nowoczesne trendy w muzyce prezentując zarazem swoje kompozycje. Uwielbia wykonywać utwory takich gwiazd amerykańskich jak: Miranda Lambert, Chely Wright, Lorrie Morgan, Shania Twain, Patty Loveless, Carlene Carter, Faith Hill, Joe Dee Messina, Reba McEntire, Shelby Lynn, Anita Cochran, Wynonna, Heather Myles, Linda Davis oraz napisanych dla niej przez Bożenę Smolnicką, Wojtka Cejrowskiego, braci Gabłońskich, Krzyśka Cedro, Lonstara i wielu innych.

Zdobyła tytuł: 

  • Artystki Roku w 2003, 2004, 2005 r. (Plebiscyt organizowany przez tygodnik „DYLIŻANS”)
  • Wokalistki Roku 1998, 1999, 2000, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, w 2016 r. zdobyła już XV-tą statuetkę! (więcej o nagrodach można przeczytać w tygodniku „Dyliżans” nr 8/624 z 29 kwietnia 2013 r.(Plebiscyt organizowany przez tygodnik „DYLIŻANS”, w latach 2006-2007 plebiscyt się nie odbył)
  • Wokalistki Roku 1999, 2000, 2001, 2002 r. (Plebiscyt pod nazwą „GIGANCI COUNTRY” organizowany przez pismo „Nowe Country Osobowe”)
  • ponadto w 1998 r. wyróżniona w kategorii: - Najlepsze wykonanie standardu: „I Wanna Be A Cowboy’s Sweetheart” – Najlepszą piosenkę i  wykonanie utworu - „Nie chcę być aniołem”, i „Zabieraj te łapy z mojego tyłka” w 2003 r.
  • w 2001 r. za Najlepsze wykonanie standardu: „Daddy Can You See Me?”
  • w 2002 r. za współpracę wokalną w Programie „NOCNY POCIĄG DO MEMPHIS” wraz z Sonią Lelek-Drzymała i Kasia Szubartowską,
  • w 2003 z Gail Davies w piosence „Lovesick blues” oraz za wykonanie piosenki pt. „ZABIERAJ TE ŁAPY Z MOJEGO TYŁKA” autorstwa Lonstara
  • w 2004 r. za piosenkę roku „Wszystko ci wybaczam” (sł. Bożena Smolnicka, muz. Alicja Boncol, Adam Wosz)
  • w 2005 r. za wykonanie piosenki pt. „Drinka mógłby wypić świat”
  • w 2002 r. w kategorii Nowy Głos – nasza Sonia Drzymała
  • w 2012 r. w  konkursie na Nową Piosenkę Country, organizowanym w Mrągowie, zajęła 2 miejsce z utworem "NO LOVE WITHOUT TRUST" muz. Adam Kłos / sł. Tomasz 'Teacher' Jarmołkiewicz
  • w 2016 r.  za Wykonanie Roku oraz Piosenkę Roku "ANGELS' FACE" (muz. Adam Kłos / sł. Tomasz 'Teacher' Jarmołkiewicz, sł. polskie: Bożena Smolnicka)  - polskiej koncertowej wersji możecie posłuchać tu: "TWARZ ANIOŁA"
  • w czerwcu 2018 r. utwór z najnowszej płyty "BIG POWER KICK" "JEDEN GEST"  zdobył 1 miejsce w konkursie "Piosenka drogi", którą często można usłyszeć w Polskim Radiu w "Jedynce", która obok Wydawnictwa BBZ była patronem medialnym konkursu oraz znalazł się na 5-ym miejscu Listy Przebojów RADIA KATOWICE
  • w maju 2020 r. utwór z najnowszej płyty BIG POWER KICK - „Twarz anioła” znalazł się na 1-ym miejscu Listy Przebojów RADIA KATOWICE!

W dowód uznania zasług położonych dla rozwoju muzyki country w Rzeczypospolitej otrzymała gwiazdę Naczelnego Kowboja RP – Wojciecha Cejrowskiego.


W maju 2001 r. zespół Fair Play rozpadł się i w wyniku rozłamu powstał nowy zespół, którego liderem jest Ala Boncol. W miesiąc później odebrała statuetkę „Złoty Truck” w plebiscycie zorganizowanym przez Polski Traker za najlepszą piosenkę w 2000 roku - „Mam kilometrów paranoję” (pióra braci Gabłońskich).

Ciekawostką może być fakt, że Ala Boncol brała udział w programie „ZOSTAŃ GWIAZDĄ” w telewizji TVN w 1998 r., w którym wcieliła się w Cher, wykonując utwór „Believe” i wygrała edycję.

Obecnie nagrywa dżingle dla Radia ZET, COLOR, współpracuje również z POLSKIM RADIEM pr. I, RADIEM KATOWICE, RADIEM BIS oraz telewizją uczestnicząc w programach TVP, WOT, TVN, TV Polonia, POLSAT, TV Silesia.

Podczas jubileuszowego XXXV Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country &Folk autograf Alicji znalazł się na zaszczytnym miejscu, bo na specjalnej ścianie amfiteatru mrągowskiego wśród innych znakomitych sław, m.in Rosanne Cash, Albert Lee. 

SKŁAD ZESPOŁU:
Ala Boncol - wokal
Marcin 'Martinez' Surlej
 - git. solowa
Piotr Kochanek - gitara basowa
Mikołaj Bienek - instrumenty klawiszowe 
Kamil Wantuła - perkusjaAla Boncol i Koalicja projekt i wykonanie: